Успіх онлайн-проєкту в глобальній мережі сьогодні будується на численних факторах, що визначають позицію в ТОП пошукової видачі та комерційну віддачу, одержувану від монетизації сайту. Блоги “для себе” пішли в минуле, кожен веб-майстер, так чи інакше, зацікавлений у прибутку. Власники віртуальних торговельних майданчиків прагнуть підвищити продажі, а інформаційні сайти прагнуть отримати максимальну конвертацію трафіку в кліки по контекстній і банерній рекламі.

Один з основних інструментів, що дають змогу досягти високих результатів – це перевірка оптимізації сторінки сайту.

При цьому кожна структурна одиниця має значення. Аналіз частіше застосовується до всього онлайн-ресурсу, але якщо ви дійсно хочете підвищити позицію свого сайту в пошуковій видачі, потрібна точкова аналітика.

Що собою являє перевірка оптимізації окремої сторінки? Які параметри важливі, і що робити з отриманими даними? Із застосуванням яких сервісів можна перевірити оптимізацію окремої сторінки? Цим питанням буде присвячено подальшу розповідь.

Зосередимо увагу на головному

Здавалося б, що одна сторінка не має великого значення для всього сайту, але якщо подивитися на це з іншого боку, то багато моментів стають очевидними. Якщо як приклад перевірити онлайн-оптимізацію однієї сторінки сайту, нехай навіть успішного веб-проєкту, з’ясується, що для пошукових систем вона не є досконалою. Можливо, рік-два тому, під час її створення, правила врахування чинників ранжування були іншими, але час минає, ідеологія Google змінюється, що робить необхідним постійно слідкувати за відповідністю сторінки встановленому зводу правил.

Якість однієї сторінки відображає успішність усього онлайн-проєкту. Справжні професіонали, які працюють у сфері СЕО-просування, прекрасно розуміють важливість кожної дрібниці, що впливає на загальну картину. Спробуйте перевірити оптимізацію сторінки сайту, який першим підвернувся під руку за допомогою сервісу pr-cy.ru, ви переконаєтеся, скільки невідповідностей покаже результат аналізу.

Що покаже перевірка:

  • Помилки в кодуванні HTML і CSS;
  • Функціональність редиректів;
  • Аналіз ключових слів у тексті;
  • Працездатність сторінки 404;
  • Наскільки добре працюють файли robots.txt і sitemap.xml;
  • Чи є заголовки H1;
  • Показники Page Rank;
  • Місце в індексації;
  • Присутність сторінки в каталогах;
  • Дані про фільтри та санкції пошукових систем;
  • Результат перевірки на віруси за версією Google.

З огляду на цей список можна зробити висновок, що перевірити сторінку сайту на оптимізацію може кожен, отримавши цінну інформацію, яку потім можна і потрібно враховувати під час виправлення знайдених невідповідностей. До того ж сервіс pr-cy.ru дає рекомендації щодо поліпшення структури сторінки та виправлення помилок.

Сервіси для перевірки оптимізації сторінки сайту

Вище було наведено приклад використання сервісу pr-cy.ru, яким користуються практично всі веб-майстри та СЕО-фахівці, однак, крім нього, існує багато інших веб-ресурсів, які пропонують більш деталізовану перевірку сторінок інтернет-майданчиків. Обмовимося, що за допомогою розглянутих сервісів, можна перевірити сторінку сайту на оптимізацію в онлайн-режимі, ще й безкоштовно.
Розглянемо кілька популярних майданчиків, де можна провести глибоку перевірку окремої сторінки сайту:

  1. Сервіс BuzzStream Meta Tag Extractor допоможе витягти зі сторінки meta-теги title, description і keywords для швидкого оцінювання їхньої актуальності. Цей ресурс може бути корисним у тих випадках, коли потрібно провести аналіз і заміну meta-тегів, оскільки вподобання інтернет-аудиторії поступово змінюються, що змушує веб-майстрів коригувати ключові запити в старих текстах.
  2. Інший сервіс SEO-browser покаже, як бачать сторінку пошуковики. Щоб перевірити оптимізацію сторінки сайту, достатньо ввести доменне ім’я у відповідне вікно і натиснути на кнопку “Перевірити”. Користувачеві покажуть, як бачить сторінку Google, коли пошукові роботи її індексують. Також перевірка покаже співвідношення якості контенту до фактичної ваги сторінки та інформацію про елементи кодування JavaScript.
  3. Наступний сервіс більше призначений для великих онлайн-проектів, які мають кілька тисяч сторінок в індексації. Називається веб-ресурс – ScreamingFrog. Він швидко проаналізує великий обсяг даних, з точки зору SEO. Однак перевірити сторінку сайту на оптимізацію онлайн безкоштовно можна тільки 500 разів. Багатьом цього цілком достатньо.
  4. За допомогою сервісу Google Developers Page Speed Insight можна перевірити швидкість завантаження сторінки на різних пристроях. Сьогодні подібна інформацію має особливу цінність, оскільки кількість людей, які використовують смартфони та планшети для інтернет-серфінгу, збільшується з кожним днем. Аналіз покаже, наскільки швидко сайт завантажується на смартфонах, персональних комп’ютерах, нетбуках і планшетах з різною роздільною здатністю. Підтримується чи ні демонстрація скріншотів.
  5. Ще один сервіс, що дає змогу перевірити оптимізацію HTTP-хедера (шапки) сторінки сайту в режимі онлайн – Live HTTP Header for Firefox. Трапляється, що у вихідному коді “шапки” можуть бути тривіальні помилки, які не видно неозброєним оком, але враховуються пошуковими системами під час ранжування. У результатах подається звіт про помилки з наочними прикладами шматків кодування, де спостерігається невідповідність. Таким чином, можна виправити HTTP-розмітку, полегшивши вагу сторінки та істотно збільшивши швидкість її завантаження.
  6. Для тих, хто ще не використовує файл robots.txt, що дає змогу закривати небажані елементи сайту від індексації пошуковими роботами, буде корисним сервіс Robots Generator. Відомо, що оптимізація сторінки сайту, яку найчастіше перевіряють в онлайн-режимі, має бути ідеальною з точки зору Google. Однак далеко не всі елементи сторінки мають бути видимі пошуковим роботам. Для цього й використовується файл robots.txt. З його допомогою можна закрити деякі віджети, доповнення, метрики та багато іншого. Будь-який окремий елемент можна зробити невидимим для пошукових систем, це важливо.
  7. Сервіс Schema Creator розроблений для тих веб-майстрів, хто не врахував важливість мікророзмітки під час створення сайту. За допомогою Schema Creator можна впровадити мікророзмітку на сторінку після запуску проєкту. Оптимізація сторінки сайту не постраждає, якщо використовувати цей онлайн-сервіс.
  8. В останньому оновленні алгоритмів пошукових систем зазначено, що текстовий контент перевірятимуть не тільки на обсяг і кількість ключових фраз, а й на якість статей, орфографію і, що важливо, структуру. Перевірити структуру тексту допоможе сервіс від лідера пошукового ринку Google.
  9. Він доступний за посиланням – search.google.com/structured-data/testing-tool/. Навряд чи варто говорити, що результати, отримані в результаті перевірки структури контенту, будуть максимально корисними для веб-майстра. Ця перевірка оптимізації сторінки сайт допоможе коригувати структурність контенту в реальному часі і враховувати результати аналізу в майбутньому.
  10. І останній сервіс, який розглянемо – це Microsoft Free SEO Toolkit. Це інструмент, який показує величезну кількість даних щодо URL-сторінки. Враховуються практично всі дрібниці. До того ж сервіс представлений компанією Microsoft, що наштовхує на думку про унікальність та ефективність веб-ресурсу.

Конкуренція в пошуковій видачі за різними тематиками стрімко зростає, що змушує веб-майстрів та кваліфікованих маркетологів, шукати сервіси, де можна перевірити сторінку сайту на оптимізацію, щоб виправити помилки та підняти рейтинг онлайн-проєкту.