Щойно ми вирішимо створити свій перший сайт, нас, найімовірніше, одразу почнуть хвилювати питання, в яких ми почуваємося не зовсім упевнено.

Серед безлічі подібних питань, звісно, буде таке:

Обираємо правильний хостинг?

Вибір хостингу стає простішим – тому, що кількість пропозицій збільшується з кожним днем. Але також і складніше – бо зорієнтуватися в усьому цьому різноманітті буває досить важкою справою, особливо для новачків.

Як і в будь-якій іншій справі, потрібно “почати з себе”. Тобто для початку визначити свої потреби. Скільки сайтів ми хочемо розмістити? Скільки дискового простору для цього потрібно? Скільки ми готові платити? Обов’язковою вимогою з нашого боку має бути підтримка мови програмування PHP версії 4/5 і СУБД (системи управління базами даних) MySQL.

Сучасні системи CMS (content management systems – системи управління контентом) не працюватимуть, якщо хостинг не задовольняє цим вимогам. Однак якщо ми точно знаємо, що нам знадобиться підтримка інших скриптів (CGI, SSI, Perl тощо), це потрібно обов’язково обговорювати – наприклад, чи входить вона в тариф, чи за неї потрібно доплачувати.
На що звернути увагу під час вибору

“Наші люди” звикли насамперед, і на жаль, часто “в єдину” чергу звертати увагу на ціну. Важливість цінового фактора заперечувати ніхто не буде, але потрібно звертати увагу на всю тарифну сітку. Особливо якщо наш сайт швидко зростатиме і розвиватиметься, він скоро потребуватиме переходу на інший тариф. Потрібно пам’ятати, що деякі компанії, які спочатку пропонують дуже дешевий хостинг, “відіграються” на наступних тарифах.

Взагалі кажучи, під час вибору хостингу не потрібно лінуватися. Тобто необхідно витратити час, переглянути всі тарифи, і загалом уважно ознайомитися з інформацією компаній, що надають хостинг. Найважливіші параметри хостингу – продуктивна потужність сервера, його надійність (оцінюється за середнім часом безвідмовної роботи MTBF – mean time between failure), а також доступність сервера (UPTIME.) Дуже важливо також заздалегідь почитати відгуки та думки інших клієнтів.

Використовуємо тестовий період

Заявлені переваги хостингу можуть бути зведені нанівець такими факторами, як фізична віддаленість сервера (через що кількість проміжних вузлів передавання інформації може виявитися занадто великою), сусідство з “великоваговими” сайтами, що “з’їдають” багато трафіку тощо.

Тестовий період – хороша можливість зробити необхідні висновки про якість послуг, що надаються.

Важливо оцінити зручність панелі управління послугами хостингу. Також обов’язково слід звернути увагу на швидкість завантаження сторінок. Адже згідно з останніми дослідженнями конверсії сайтів, саме швидкість завантаження сторінок має прямий і суттєвий вплив на конверсію. Спілкування зі службою техпідтримки хостингу в тестовий період дасть змогу оцінити оперативність реагування та загальну якість її роботи.

Насторожено потрібно ставитися до різного роду пропозицій, які можна кваліфікувати як, грубо кажучи, “заманухи”. Наприклад, “домен у подарунок під час оплати хостингу на рік” та інші подібні пропозиції в кінцевому підсумку часто лише лише маскують майбутні витрати і серйозні незручності клієнтів. Серйозні спеціалізовані компанії дорожать своїм ім’ям, тому хостинг і домен слід замовляти тільки в них.